بروزرسانی : 1400/07/05 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

پذیرش اتباع خارجی در مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت

24بازدید
تیر 24, 1400

ایسنا/اصفهان مدیر سرپرستی بیمه سلامت شمال استان اصفهان، گفت: اتباع خارجی که دارای دفترچه بیمه سلامت سایر اقشار هستند از این پس در مراکز بخش خصوصی و دولتی طرف قرارداد این بیمه پذیرش می‌شوند.

مسلم آشوری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: قرارداد پوشش بیمه پایه سلامت اتباع و مهاجران خارجی سال ۱۴۰۰ بین سازمان بیمه سلامت ایران با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و اداره کل امور اتباع خارجی وزارت کشور امضا شده است.

وی افزود: بر اساس این قرارداد، امکان مراجعه و دریافت خدمات درمانی سرپایی، بستری و بستری موقت بیمه‌شدگان در همه مراکز تشخیصی، درمانی و بیمارستان‌های طرف قرارداد سازمان بیمه در بخش خصوصی و دولتی فراهم شده و هزینه درمانی آنان در صندوق سایر اقشار در وضعیت آسیب‌پذیر و غیر آسیب‌پذیر با رعایت تمامی مقررات مربوط، تحت پوشش و قابل پرداخت است.

معاون مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان، تصریح کرد: اتباع خارجی ساکن در ایران، در صندوق سایر اقشار سازمان بیمه سلامت به دو بخش آسیب‌پذیر و غیر آسیب‌پذیر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند. 

وی در مورد هزینه بیمه، گفت: خانواده‌های آسیب‌پذیر با معرفی از طرف اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و خانواده غیر آسیب‌پذیر با پرداخت هزینه سرانه بیمه مصوب سال جاری ماهیانه به مبلغ یک‌میلیون و ۳۱۵ هزار ریال و سالانه ۱۵ میلیون و ۷۸۰ هزار ریال برای هر نفر تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و از خدمات بیمه‌ای این سازمان بهره‌مند می‌شوند.

آشوری تصریح کرد: تاکنون تعداد بیمه‌شدگان اتباع در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل ۴۴۲۶ نفر است که از این تعداد ۴۱۹۳ نفر آسیب‌پذیر و ۲۳۳ نفر غیر آسیب‌پذیر تحت پوشش بیمه ثبت نام شده‌اند.

print